صاحبی: شجاع بودیم و نتیجه آن را دیدیم

یکی از اتفاقات جالب توجه در فوتبال استان در چند ماه گذشته فارغ از صدرنشینی تیم بزرگسالان پدیده، موفقیت چشمگیر تیم های پایه این باشگاه مخصوصا تیم امید بوده است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده شهرخودرو، شاگردان رضا صاحبی در حالی که به خاطر مشکلات مالی در ابتدای فصل دو هفته بسیار تلخ را گذراندند، خیلی زود به خود آمده و در فاصله چهار هفته مانده به پایان مسابقات لیگ صعود خود را به مرحله بعدی مسابقات لیگ دسته اول باشگاه های کشور قطعی کردند.

بدون شک نقش سرمربی تیم یعنی صاحبی در این موفقیت غیرقابل چشم‌پوشی است. او در مورد بحث های انگیزشی مورد نیاز در ابتدا و طول فصل می گوید:
«قسمت اصلی خروج از بحرانی که در ابتدای فصل داشتیم همان بحث های انگیزشی بود که چشم های بازیکنان را برای آینده باز کنیم. ما آن ها را متوجه کردیم حالا که وارد فوتبال شده اند اگر می خواهند آینده ای در آن داشته باشند باید حتما از همین حالا برای خود این آینده را بسازند. بحث نظم در تمرینات نیز دیگر لازمه کار ما برای پیشرفت بود و در این مدت کمتر دیدیم که حتی یک بازیکن غایب در تمرینات داشته باشیم.

این اتفاق به این دلیل نبود که بازیکنان را با زور به تمرینات بیاوریم یا بخواهیم که از مدرسه فرار کنند، بلکه تلاش کردیم برای خودشان برنامه ریزی داشته باشند که حضور در تمرینات، بخش جدانشدنی آن باشد. اتحاد و دوستی در میان بازیکنان نیز حرف اول را می زد و هیچکدام از بازیکنان به دنبال به وجود آوردن حاشیه نبودند. این اتحاد نیز ابتدا از کادرفنی که ما باشیم به بازیکنان منتقل می شد و از همینجا باید به آقایان سرابی، سنگچولی، هاشمی و سرپرست ما آقای سلیمانی خسته نباشید بگویم که در تمام این راه کنار من بودند.»


آقای گل سابق لیگ ایران در توضیح عملکرد عالی امیدها از لحاظ توانایی های هجومی و آمار گل های بالا، به ویژگی های اخلاقی خود در زمان بازی و انتقال آن ها به جوانان اشاره کرده و می گوید: «من در زمانی که فوتبال بازی می کردم یک مهاجم بودم و این اخلاق تهاجمی در من و تنفر نسبت به شکست خوردن، باعث شده تا در تیم هایی که مربیگری نیز می کنم بتوانم این روحیه را به بازیکنان انتقال دهم.

تیم ما ۳۳گل در این فصل به ثمر رسانده که هیچکس نمی تواند ادعا کند حتی یکی از آن ها شانسی بوده و روی کارهای تاکتیکی به ثمر نرسیده است. من دفاع کردن را هیچوقت دوست نداشتم و با اینکه اکثر تیم ها همیشه در مقابل ما اتوبوس پارک می کنند اما تیم من در زمین حریف نیز با سه مهاجم به میدان می رود. ما در مسابقات این فصل هیچگاه ترسو نبودیم، شجاع بودیم و نتیجه آن را نیز اکنون می بینیم.»


صاحبی در خصوص مرحله بعد مسابقات لیگ امیدهای کشور و کار سخت پدیده مقابل تیم های برتر کشور معتقد است: «مسلما سطح رقیبان ما در مرحله بعد بالاتر خواهد بود. این مسابقات به صورت مجتمع برگزار می شود و بحث خستگی بازیکنان به خاطر تعداد بازی های بالا بحث دیگری است که باید آن را مدنظر قرار دهیم. البته نکنه مثبت در مورد این مرحله آنجاست که تیم ها مثل دور قبل دیگر به دنبال ضد فوتبال علیه ما نیستند و تیم ما به گونه ای شکل گرفته که اگر حریفمان فوتبال بازی کند ما نیز عملکرد بهتری خواهیم داشت.

من به شرایط تیمم خوشبینم و از همین حالا آماده هستیم تا تمام مسیر تا فینال را طی کرده و به قهرمانی مسابقات برسیم؛ این تنها هدفی است که دنبال خواهیم کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =